strumica denes logo
СТРУЈА

октомври 4, 2018

ДЕНЕС И УТРЕ НОВО СЕЛО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ СТРУЈА НЕКОЛКУ ЧАСОВИ!

Како што објавија ЕВН Македонија-КЕЦ Струмица, денеска и утре во

Види повеќе

јули 17, 2018

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ПОРАНЕШНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ВАСИЛЕВО ПОРАДИ КРАЖБА НА СТРУЈА!

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица,

Види повеќе
????????????????????????????????????

мај 7, 2018

ПОГОЛЕМ ДЕЛ ОД ГРАДОТ ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА И ИНТЕРНЕТ!

Пред еден час повеќе делови од Струмица останаа без електрична

Види повеќе