ДЕНЕС И УТРЕ НОВО СЕЛО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ СТРУЈА НЕКОЛКУ ЧАСОВИ!

октомври 4, 2018

Како што објавија ЕВН Македонија-КЕЦ Струмица, денеска и утре во период 08:30 па се до 14:30 часот без струја ќе остане еден дел од Ново Село, односно без електрична енергија ќе остане делот од Трафостаницата до мостот и Манастирот. Овој прекин е поради активности за подобрување на квалитетот на електричната енергија.

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ