strumica denes logo
ругање со христос

декември 7, 2018

(ФОТО) ЈАНИ БОЈАЏИ И „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ ПРЕЧЕКАНИ СО ГРОМОГЛАСЕН АПЛАУЗ СИНОЌА ВО СТРУМИЦА!

Синоќа во големата сала на НУЦК „Антон Панов“, струмичанецот ЈАНИ

Види повеќе

ноември 28, 2018

ЕКСКЛУЗИВНО: Филмот „Ругање со Христос“ конечно и во Струмица

„Ругање со Христос“ во Струмица! На 6-ти, 7-ми и 8-ми

Види повеќе

септември 4, 2018

ФИЛМОТ „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ НА СТРУМИЧАНЕЦОТ ЈАНИ БОЈАЏИ ДОБИ НАГРАДА ЗА ИНОВАТИВНОСТ!

На вчерашната церемонија за свеченото затворање на 42 то издание

Види повеќе