strumica denes logo
РУДНИК

март 24, 2019

ЕУРОМАКС: ЖИТЕЛИТЕ НА БОСИЛОВО И НОВО СЕЛО ВО ПОВЕЌЕ НАВРАТИ ЈАВНО ПОКАЖАА ПОДДРШКА ЗА ПРОЕКТОТ!

Вклученост, навремено и точно информирање на сите засегнати страни за

Види повеќе

декември 16, 2018

Информативна дебата за рудникот Иловица-Штука со поддршка од експертите и локалното население

Одговорното рударство е цврста и безбедна основа за остварување економски

Види повеќе

ноември 10, 2018

(ФОТО) СТРУМИЧАНИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ РУДНИКОТ ИЛОВИЦА-ШТУКА

На денешниот протест во Струмица организиран од еколошкото здружение „Здрава

Види повеќе

ноември 5, 2018

Еуромакс Ресоурцес:ПОВИК ЗА ПРОЈАВУВАЊЕ ИНТЕРЕС ОД ЛОКАЛНИ ДОБАВУВАЧИ И ПОДИЗВЕДУВАЧИ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРОЕКТОТ ИЛОВИЦА – ШТУКА

  Компанијата „Еуромакс Ресоурцес“, концесионер за проектот Иловица – Штука

Види повеќе

октомври 20, 2018

КАПИТАЛ: ГУЛЕВ: ИЛОВИЦА-ШТУКА ЌЕ БИДЕ НАЈГОЛЕМАТА ГРИНФИЛД ИНВЕСТИЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

KAPITAL.MK: Интервју со Никола Гулев, главен финансиски директор на Еуромакс

Види повеќе

октомври 12, 2018

Еуромакс Ресоурцес: Ќе градиме модерен и безбеден рудник што ќе обезбеди нови вработувања

„Иловица-Штука“ е и ќе биде модерен рудник на можности кој

Види повеќе

август 26, 2018

ЕУРОМАКС: КОМПАНИЈАТА СЕ ОТКАЖА ОД УПОТРЕБА НА ЦИЈАНИД И СУЛФУРНА КИСЕЛИНА!

Соопштение на Еуромакс Ресурсис: ЕУРОМАКС РЕСУРСИС го развива проектот согласно

Види повеќе