Home

Perdormire
Хроника

(ФОТО) СТРУМИЧАНИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ РУДНИКОТ ИЛОВИЦА-ШТУКА

Home

На денешниот протест во Струмица организиран од еколошкото здружение „Здрава Котлина“ беа испратени барања до властите: Собранието да ги изгласа замените во Законот за металични и минерални суровини и Владата да им ја одземе концесијата на компанијата „Еуромакс Рисорсис“. Во знак на протест, беше блокиран кружниот тек и транзитниот пат на излезот од градот.