Home

Perdormire

Tag - поезија

Култура

Објавени конкурсите за поезија и плакат во рамки на 8-то издание на „100 Илјади поети за промена“

Манифестацијата „100 илјади поети за промена“ во соработка со здружението „Контекст – Струмица“ги распиша двата официјални конкурси за поезија и изработка на...

Култура

Промовирана книгата поезија „Динамични слики“ од струмичанката Билјана Ѓорѓиева Зринк

Во НУЦК „Антон Панов“ синоќа беше промовирана книгата „Динамични слики“ од поетесата Билјана Ѓорѓиева Зринк од Струмица. Најновата објава на Ѓорѓиева Зринк ја...