Home

Perdormire

Tag - Пандев Куп

Култура

Заев на учесниците на Меѓународниот ,,Пандев Куп” им посака голем успех, фер игра и спортски дух

Премиерот Зоран Заев синоќа го прогласи за отворено скопското издание на Меѓународниот младински фудбалски турнир Пандев Куп 2018, на кој учествуваат 32 екипи...

Струмица Денес

Јаневски: Спортските манифестации во кои младите се во преден план секогаш ќе ја имаат мојата и поддршката на општина Струмица

  Општина Струмица е домаќин на најмасовниот собир на млади фудбалери од Македонија, Хрватска, Србија и Бугарија „Пандев куп“. Свеченото отворање се одржа...