Home

Perdormire

Tag - Кривична

Хроника

Кривична за струмичанец за употреба на исправа со невистинита содржина и несовесно работење во службата

Полициската станица Радовиш поднесе кривични пријави против Г.А. (36) од с. Сушево, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела...

Хроника

СВР СТРУМИЦА СО КРИВИЧНА: Струмичанка му пратила интимни фотографии на Босанец, тој и барал 2 000 евра за да не ги објави

  Полициската станица од општа надлежност Струмица поднесе кривична пријава против М.В. (27), државјанин на Босна и Херцеговина, поради постоење основи на...

Хроника

СВР СТРУМИЦА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ГЕВГЕЛИСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА ОДДАВАЊЕ СЛУЖБЕНА ТАЈНА!

Секторот за внатрешни работи Струмица-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство во Гевгелија, поднесе...