strumica denes logo

45 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ДОБИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА СИЛУВАЊЕ!

Автор:

Датум:

декември 19, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

декември 19, 2018

Категории:

Хроника

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против СК (45) од Струмица, поради постоење на основано сомневање дека пријавениот сторил кривично дело „силување“ предвидено во член 186 став 5 ( други полови дејствија ) од КЗ. По целосно документирање на настанот од страна на СВР-Струмица изготвена е кривична пријава и доставена во ОЈО-Струмица.