Home

Perdormire

Tag - Книга

Струмица

ОД „КУЛТУРА“ ИНФОРМИРААТ: КНИГАТА „ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР“ НА МАРИЈА СПАСОВА МЕЃУ НАЈПРОДАВАНИТЕ ВО 2018\19 ГОДИНА!

Пред неколку денови „Теорија на Заговор“ од Спасова Марија беше целосно распродадена и во „Култура“. Од истата книжарница не’ информираа дека книгата на...

Култура

Промоција на книгата за деца „Венец на светоста“ од д-р Дмитриј Авдеев во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“

Со благослов на Митрополитот Струмички г. Наум, во просториите на манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, Струмица, се одржа промоција...

Култура

ВО ИЗДАНИЕ НА МАНАСТИРОТ „СВЕТИТЕ ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНЦИ“ ОД ПЕЧАТ ИЗЛЕЗЕ КНИГАТА „ВЕНЕЦ НА СВЕТОСТА“

По повод празникот на Воскресението Христово, деновиве од печат излезе книгата за деца „Венец на светоста“ од д-р Дмитриј Авдеев, во издание на манастирот...