strumica denes logo
Јани Бојаџи

декември 7, 2018

(ФОТО) ЈАНИ БОЈАЏИ И „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ ПРЕЧЕКАНИ СО ГРОМОГЛАСЕН АПЛАУЗ СИНОЌА ВО СТРУМИЦА!

Синоќа во големата сала на НУЦК „Антон Панов“, струмичанецот ЈАНИ

Види повеќе

октомври 9, 2018

ФОТО: Претседателот Иванов со поддршка за режисерот Јани Бојаџи!

Јани Бојаџи, режисерот на филмот „Ругање со Христос“, кој предизивика

Види повеќе

октомври 7, 2018

Јани Бојаџи: Tатко ми повеќе не е задржано лице – „Артефактот“ си замина дома во Струмица

Како што веројатно веќе ви е познато, таткото на режисерот

Види повеќе

октомври 6, 2018

УАПСЕН ТАТКОТО НА РЕЖИСЕРОТ ЈАНИ БОЈАЏИ ВО СТРУМИЦА!

Како што објави на својот официјален фејсбук профил, познатиот режисер

Види повеќе