strumica denes logo
изградба

декември 27, 2018

ЗАВРШИ ИЗРАДБАТА НА БАЗНИТЕ ПРЕГРАДИ ВО ГАБРОВО!

Во атарот на населеното место Габрово заврши изградбата на базните

Види повеќе

октомври 12, 2018

Еуромакс Ресоурцес: Ќе градиме модерен и безбеден рудник што ќе обезбеди нови вработувања

„Иловица-Штука“ е и ќе биде модерен рудник на можности кој

Види повеќе

август 24, 2018

Започнува изградбата на ново осветлување во Градскиот парк

Денес во струмичкиот Градски парк, градоначалникот Коста Јаневски одржа прес

Види повеќе