bandr

Tag - инсајдер

Реклама

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО СТРУМИЦА: СТАРОГРАДСКО МЕСТО „ФАБРИКА“, МЕСТО СТВОРЕНО ЗА ВАШИТЕ СЕМЕЈНИ ВЕСЕЛБИ, ПРИЈАТЕЛСКИ СЕДЕНКИ И СЕКАКВИ ДРУГИ ПРИГОДИ

Директно во срцето на градот или поточно на местото на поранешен „Мал Парк“ се отвори ново место створено за вашите семејни веселби, пријателски седенки и...

Струмица

ДОСЕГА НЕВИДЕНО ВО ГРАДОТ: „АТЛАНТИС“ НАСКОРО ГО ОТВОРА ПРВИОТ УЛТРА МОДЕРЕН ФИТНЕС И СПА ЦЕНТАР ВО СТРУМИЦА НА ПОВРШИНА ОД 1.200 m2 ВО „ГЛОБАЛ“!

„АТЛАНТИС“ наскоро го отвора првиот ултра модерен фитнес и СПА центар во Струмица во „Глобал“ на трети спрат на површина од 1.200 m2! Струмица Денес дознава...

Реклама

АПЛИЦИРАЈТЕ ЗА РАБОТА, ПЛАТА ОДЛИЧНА НА СЕКОЈ ПРВИ:КОМПАНИЈАТА „ИСОЛЕ-СТРУМИЦА“ ВРАБОТУВА СО И БЕЗ РАБОТНО ИСКУСТВО!

  Германската фирма Isole која отвара погон во околината на Струмица за производство на алуминиумски врати и прозорци за извоз, има потреба од работници...

Хроника

ВИДЕО ПРИЛОГ НА СТРУМИЦА ДЕНЕС: СТРУМИЧАНЕЦ УКРАЛ ПАРИ ОД ЧАНТА ВО ПРОДАВНИЦА ЗА ТЕКСТИЛ ВО СТРУМИЦА!

 Втор ден откако на социјалните мрежи кружат и се споделуваат видеа на кои јасно се гледаат „ликот и делото“ на крадецот во продавницата за текстил на...

Струмица

ВИДЕО ПРИЛОГ НА СТРУМИЦА ДЕНЕС: АРМИСКИ ХЕЛИКОПТЕР ГО СМИРИ ПОЖАРОТ КОЈ СЕ ШИРЕШЕ КОН „ТУРИЈА“

 По барање на општина Василево до Дирекцијата за заштита и спасување, вработените од Шумското стопанство-Беласица со помош на армискиот хеликоптер, го смирија...

Реклама Струмица

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО ГРАДОТ: СТРУМИЦА ДОБИ ИРСКИ ПАБ, УНИКАТНО ДОЖИВУВАЊЕ СО ЛЕДЕНО ПИВО, ЖИВА МУЗИКА,ОДЛИЧНА ХРАНА И ОПУШТЕНА АТМОСФЕРА ВО ГУЛИВЕР!

Деновиве Струмица се збогати со нов локал каде може да уживате во квалитетна храна за одлични цени, рок музика, свежо пиво и други пијалоци. Irish Pub...

Ново во Градот Реклама

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО СТРУМИЦА: ОТВОРЕНО СТУДИО ЗА РЕЛАКС МАСАЖИ, МАНИКИР, ПЕДИКИР, СОЛАРИУМ И ПРОФЕСИОНАЛНА ШМИНКА!

На старата чаршија на ул.„Маршал Тито 47“ во современ и луксузен стил со површина од 120м2 неодамна започна со работа „Студио Николиќ“ со најсовремени и...

Реклама

НОВО ВО СТРУМИЦА: ТРИТЕРОЛ СТРУМИЦА ЗАПОЧНУВА СО РЕДОВЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ОД СТРУМИЦА ДО ПОВЕЌЕ ГРАДОВИ ВО ГЕРМАНИЈА!

Тритерол Струмица од 10.07.2019 започнува со редовен автобуски превоз, од Струмица до следниве градови во Германија: -Минхен -Улм -Штудгард -Карлсруе -Мајнхам ...

Реклама

ПО БАРАЊЕ НА СТРУМИЧАНИ, ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА „АСТРАИОН“ ОРГАНИЗИРА ЕДНОДНЕВНО КАПЕЊЕ ВО НЕА КАЛИКРАТИЈА И НЕА ФЛОГИТА ВО ЧЕТВРТОК И НЕДЕЛА!

🌊🌴☀️ Eднодневно капење во Неа Каликратија и Неа Флогита. Сонце, плажа и највкусното гиро ве очекуваат во еден поинаков ден од...

Реклама

АПЛИЦИРАЈТЕ ЗА РАБОТА, ПЛАТА ОДЛИЧНА НА СЕКОЈ ПРВИ:КОМПАНИЈАТА „ИСОЛЕ-СТРУМИЦА“ ВРАБОТУВА СО И БЕЗ РАБОТНО ИСКУСТВО!

  Германската фирма Isole која отвара погон во околината на Струмица за производство на алуминиумски врати и прозорци за извоз, има потреба од работници...