strumica denes logo
горива

април 29, 2019

По Велигден нови цени на горивата!

Регулаторната Комисија за енергетика, две недели по последната одлука, минатиот

Види повеќе

април 1, 2019

ГОЛЕМО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА-ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НОВИТЕ ЦЕНИ!

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 до три

Види повеќе

декември 10, 2018

Oва се новите цени на горивата во Македонија што ќе важат од полноќ!

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, бензините за денар и половина,

Види повеќе

октомври 1, 2018

Регулаторната комисија за енергетика одлучи: Горивата од полноќ се поскапуваат повторно

Цената од ноќеска на полноќ се зголемува за еден денар

Види повеќе

април 30, 2018

Од полноќ: Трето поскапување на горивата по ред

Регулаторната комисија за енергетика денес на пладне ги одреди новите

Види повеќе