Oва се новите цени на горивата во Македонија што ќе важат од полноќ!

декември 10, 2018

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, бензините за денар и половина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Согласно одлуката, од полноќ, ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава за 61,5 денари, додека ЕУРОСУПЕР 98 за 63,5 денари за еден литар.

Дизелот од полноќ ќе се точи по 58.5 денари за еден литар.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: