strumica denes logo
ГАСНЕЊЕ

април 27, 2019

ГОЛЕМ ПОЖАР НАД БРАНАТА НА СЕЛОТО ИЛОВИЦА, ПОЖАРНИКАРИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ ДА РАБОТАТ ДОДЕКА НЕ ГО ЛОКАЛИЗИРААТ!

27.04.2019 година, тим пожарникари од ТППЕ Струмица учествува во гаснење

Види повеќе

август 27, 2018

(ФОТО) Пожар во семејна куќа во Струмица: Изгореа две поткровја

ИЗВОР:МИА Вечерва, по 21 часот, голем пожар избувна во куќа 

Види повеќе