strumica denes logo
Димитров

јануари 10, 2019

На денешен ден почина струмичанецот Димитар Димитров – Дојаен на македоснката гинекологија и акушерство!

Почина примариус д-р Димитар Димитров, доајен на македонската гинекологија и

Види повеќе

јуни 10, 2018

Заев и Димитров во Струмица се релаксираа и возеа мотори (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров,

Види повеќе