strumica denes logo
честитка

мај 9, 2019

ГОРАН ПАНДЕВ СО ЧЕСТИТКА ЗА АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

По историскиот пласман во Академија Пандев, се огласи и првиот

Види повеќе

јануари 6, 2019

Честитка од градоначалникот Јаневски по повод празнувањето на Бадник и Божик

Почитувани сограѓани од христијанска вероисповед, Во пресрет на празнувањето на

Види повеќе

март 8, 2018

Честитка од градоначалникот Коста Јаневски по повод 8. Март – Меѓународниот ден на жената

Почитувани сограѓанки, Пред повеќе од еден век социјалдемократките Клара Цеткин

Види повеќе