strumica denes logo
апел

март 7, 2019

(ВИДЕО) ДЗС со апел до сите кои работат или се движат на отворен простор да не палат огнови!

Поради зачестените полски и шумски пожари деновиве, Дирекцијата за заштита

Види повеќе

август 24, 2018

СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА СО АПЕЛ: НЕ ИМ ДОЗВОЛУВАЈТЕ НА ДЕЦАТА ДА ВОЗАТ МОТОР БЕЗ ДОЗВОЛА!

ИЗВОР: СИТЕЛ! Управувањето мотори без довола и без заштитна опрема

Види повеќе

јули 19, 2018

ОД СВР СТРУМИЦА АПЕЛИРААТ: ДОКОЛКУ СЕ ВОЗИ МОТОР ПО КОРЗОТО И ПЛОШТАДОТ СЛЕДУВААТ КАЗНИ!

Од Секторот за внатрешни работи Струмица – Полициска станица за

Види повеќе