strumica denes logo

СТРУМИЦА ПОД МАРТОВСКА СНЕЖНА ПОКРИВКА!

Автор:

Датум:

март 23, 2018

Категории:

Струмица Денес

Автор:

Датум:

март 23, 2018

Категории:

Струмица Денес

На вториот ден до пролетта снежен бран ја зафати државата. Струмица вечерва е покриена со снежна покривка која засега изнесува неколку сантиметри. Температурата се движи околу нулата. Во текот на вечерта се очекуваат врнежи од снег и дожд. Сепак утрешниот ден и викендот ќе бидат со температури до 10 степени целзиусови, а се очекуваат повремени врнежи од дожд