strumica denes logo

СЈО ЗАМРЗНА ДЕЛ ОД ИМОТОТ НА СИЛВАНА БОНЕВА!

Автор:

Датум:

март 21, 2018

Категории:

Струмица Денес

Автор:

Датум:

март 21, 2018

Категории:

Струмица Денес

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на денешната прес-конференција, во одговор на новинарско прашање, рече дека на барање на СЈО, судот донел одлука да се замрзне имотот на двајцата синови на поранешната пратеничка и член на Државната изборна комисија, Силвана Бонева.

Пред четири години, тогаш опозициската СДСМ објави дека Бонева има два стана во Скопје, и двата во иста зграда на име на нејзините синови, и дека не живее во Струмица.