strumica denes logo

(ВИДЕО) УТРЕ ЗАПОЧНУВА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО ЧЕСТ НА ГОРАН ПАНОВ!

Автор:

Датум:

октомври 10, 2019

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Автор:

Датум:

октомври 10, 2019

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

ОК „Џио Струмица“ во чест на прерано починатиот Горан Панов кој исто беше врвен струмички одбојкар, огранизираат меѓународен турнир кој ќе се одржи на 11 и 12 октомври во спортската сала „Парк“ во Струмица. Покрај „Џио Струмица“ на турнирот ќе учествуваат и екипата на Пирин Разлог од Бугарија, Будучност од Црна Гора и Борец од Бања Лука, Босна и Херцеговина.

11.10.2019 (ПЕТОК)
17:00 ЧАСОТ
О.К БУДУЧНОСТ ПОДГОРИЦА – ОК ПИРИН РАЗЛОГ

19:30 ЧАСОТ
О.К ЏИО СТРУМИЦА – О.К БОРАЦ БАЊА ЛУКА

12.10.2019 (САБОТА)
17:00 ЧАСОТ
НАТПРЕВАР ЗА ТРЕТО МЕСТО

19:30 ЧАСОТ
ФИНАЛЕ

https://www.facebook.com/strumicadenes/videos/2511164242311763/?t=12