Home

Perdormire
ВМРО-ДПМНЕ

Новогодишна честитка на Христијан Мицкоски: 2021 ќе биде година на промени!

Home

Потребни се промени и промените ќе дојдат во годината што следи, силата е во народот, порача Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ во последното обраќање до јавноста оваа година.

Тој на сите граѓани на Македонија и посакува среќни и весели Новогодишни и Божикни празници.

Во 2021 – ва, ви посакувам да го сочувате своето здравје и да соберете сила, бидејќи тоа ќе биде година на промени кои ќе ви донесат повеќе задоволство, зголемени радости и среќа, која секогаш ги следи храбрите.

Ви посакувам cреќни и весели новогодишни и божиќни празници!

Да сте живи и здрави, да живее Македонија!,

порача Мицкоски.

Кликни ОВДЕ за видеото!