strumica denes logo

Мисајловски: В недела во Струмица на улица да им кажеме НЕ за хаосот што го создаваат!

Автор:

Датум:

јули 5, 2018

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Автор:

Датум:

јули 5, 2018

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Владо Мисајловски на својот Фејсбук профил пишува дека Македонија заслужува европска иднина со многу работа, труд и реформи. Но се додека на оваа власт од поимите евроинтеграции и Европа им звони во главите само зборот ЕВРО, тешко од реформи.

Тој повика на масовна поддршка на протестов кој ќе се одржи в недела во Струмица.

-Недела во Струмица на улица да им кажеме НЕ на хаосот што го создаваат !!!