strumica denes logo

Масовен протест во Ново Село за драконската казна: „Слобода за Митко Чавков“ (ФОТО+ВИДЕО)

Автор:

Датум:

март 17, 2019

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Автор:

Датум:

март 17, 2019

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Членови на семејството, роднини, пријатели како и граѓани од Ново Село денеска излегоа на протест во знак за поддршка на поранешниот прв човек на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Поддржувачите со пароли „Слобода за Митко Чавков“ го изразија своето незадоволство од драконската казна која ја доби тој во време траење од 18 години затвор.