ЛЕТУВАЈТЕ ВО МАКЕДОНИЈА, НА ПЛАНИНА ИЛИ ЕЗЕРО – ПОВИКА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ!

мај 17, 2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, промовираше партиска кампања преку која ги повикува граѓаните да летуваат во Македонија, на планина или езеро.

„Кризата нѐ учи да бидеме рационални и да им помагаме на другите. Секој од вас може да помогне. Се прашувате како? Летувајте во Македонија, на планина или езеро. А Македонија со својата природа и со своето културно и природно богатство има што да понуди“,

вели Мицкоски.
Тој порачува дека на таков начин ќе му се помогне и на стопанството, односно за зачувување на работните места.

СПОДЕЛИ
Share
222
Tweet
Share

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: