Perdormire
ВМРО-ДПМНЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ДЕНЕСКА ВО ВЕЉУСА ЗА ПРАЗНИКОТ, НАРОДОТ МУ ПОСАКА ТОПЛО ДОБРЕДОЈДЕ!

Home

По повод денешниот Христијански празник Мала Богородица, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше во посета на манастирот во Вељуса. Тој на неговиот фејсбук профил напиша дека граѓаните се незадоволни од ветувањата на оваа власт кои никогаш не се остваруваат. Во продолжение погледнете го во целост фејсбук статусот и фотогалеријата од целата посета:

„Бев во Струмичка Вељуса, каде масовно се празнува Христијанскиот празник Мала Богородица. Граѓаните се незадоволни и им е смачено од ветувањата кои никогаш не се остваруваат. Народот бара промени, а на земјата и треба обнова. Тргаме заедно со народот, во рушењето на оваа власт, ги слушаме нивните барања и потреби на што ќе понудиме решенија кои ќе ја донесат обновата.“