strumica denes logo

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВА ВЛАДА – ЗОРАН ЗАЕВ Е НОВИОТ ПРЕМИЕР!

Автор:

Датум:

август 30, 2020

Категории:

СДСМ

Автор:

Датум:

август 30, 2020

Категории:

СДСМ

Со 62 гласа ЗА, 51 против и без воздржани, Собранието го изгласа новиот владин состав предложен од мандатарот Зоран Заев.

Вчера и денеска пратениците во парламентот расправаа за составот и за владината програма

ВМРО-ДПМНЕ најави дека мандатот на оваа влада ќе биде најкраток, и се заканија со демонстрации на улиците за уривање на Владата предводена од Зоран Заев.