ЗЕМЈОТРЕС ВО СТРУМИЧКО!

мај 9, 2021

Вечерва во југоисточниот дел на земјава, поточно меѓу Струмица и Валандово, се случил земјотрес со интензитет од 1,5 степен според Рихтер во 22:24 часот.

Епицентарот е во ненаселено подрачје, на длабочина од 10 километри.

Инаку денеска во 15:50 часот бил почувствуван земјотрес во јужниот дел од земјава. Епицентарот бил во соседна Грција во средниот дел, односно 30 километри северно од Лариса.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ