Home

Perdormire
ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ЖАН ДРВОШАНОВ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СТРУМИЦА, Д-Р НИКОЛА МАЏУНКОВ НОСИТЕЛ НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА!

Home

По долго тактизирање, како што дознава Струмица Денес, ВМРО-ДПМНЕ денеска го избра кандидатот за градоначалник на општина Струмица. Со поддршка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Жан Дрвошанов на 17 октомври ќе го побара гласот на струмичани за нов градоначалник. Советничката листа ќе ја предводи Д-р Никола Маџунков, Специјалист по гинекологија, акушерство и репродуктивна медицина.