ЗА 5 ЧАСА СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА КАЗНИ 17 ПЕШАЦИ!

јули 11, 2019

На 10.07.2019 година во периодот од 08.00 до 13.00 часот на подрачјето на СВР Струмица е спроведена акциска контрола со цел откривање на прекршоци кои ги прават пешаците. Во акцијата констатирани се 17 прекршоци за кои се издадени 17 прекршочни платни налози.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

СЛИЧНИ ВЕСТИ