Времето денес во Струмица ќе биде променливо облачно, температурата ќе се движи од -3 до 12 степени целзиусови

јануари 4, 2024

Времето денес во Струмица ќе биде променливо облачно, температурата ќе се движи од -3 до 12 степени целзиусови, вдолж Повардарието и по одделни котлини со појава на магла. Попладне во западните и северните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а наместа во западните делови повремено засилен ветер од западен до југозападен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: