Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

февруари 14, 2024

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен, а особено долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.
Температурите во Струмица ќе се движат од 0 од 7 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ