Времето денес наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со температури од -7 до 4 степени целзиусови

декември 18, 2023

Наутро студено, а преку денот сончево. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла или ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: