strumica denes logo

Времето денес наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со температури од -7 до 4 степени целзиусови

Автор:

Датум:

декември 18, 2023

Автор:

Датум:

декември 18, 2023

Наутро студено, а преку денот сончево. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла или ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.