Времето денес ќе биде сончево со мала облачност, ќе дува слаб ветер од променлив правец

февруари 1, 2024

Времето денес наутро ќе биде студено, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Преку денот сончево со мала облачност која во вечерните часови ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од -10 до 7 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: