strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Автор:

Датум:

мај 17, 2024

Автор:

Датум:

мај 17, 2024

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. На североистокот ќе има услови за појава на краткотраен дожд.
Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието краткотрајно засилен ветер од југоисточен правец.