strumica denes logo

ВРЕМЕТО ДЕНЕС ЌЕ БИДЕ СОНЧЕВО И НАТПРОСЕЧНО ТОПЛО!

Автор:

Датум:

февруари 5, 2024

Автор:

Датум:

февруари 5, 2024

Времето денес ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.
Температурите во Струмица ќе се движат од -3 до 12 степени целзиусови.