strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност

Автор:

Датум:

јуни 22, 2024

Автор:

Датум:

јуни 22, 2024

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. UV=9