strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди – попладне во источните делови ќе има повремен локален дожд

Автор:

Датум:

април 20, 2024

Автор:

Датум:

април 20, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен, а во западните делови од западен правец.