Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

март 22, 2023

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 8 до 17 степени целзиусови

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: