ВРЕМЕТО ДЕНЕС ЌЕ БИДЕ ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО СО ПОВРЕМЕНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД – СЕ ОЧЕКУВА ДА БИДАТ ПООБИЛНИ ВО ИСТОЧНИТЕ ДЕЛОВИ!

февруари 12, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни претпладне во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: