Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа поројни, проследени со ретки грмежи, особено претпладне

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа поројни, проследени со ретки грмежи, особено претпладне. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец (над 70 km/h).

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ