strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа поројни, проследени со ретки грмежи, особено претпладне

Автор:

Датум:

март 25, 2024

Автор:

Датум:

март 25, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа поројни, проследени со ретки грмежи, особено претпладне. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец (над 70 km/h).