Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со слаб, а наместа со умерен интензитет

ноември 22, 2023

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд со слаб, а наместа со умерен интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а попладне долж Повардарието од северен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 4 до 11 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: