Времето денес ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег

Времето денес ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат, а облачноста ќе се намали.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ