Времето денес ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планинитe од снег, особено претпладне

декември 6, 2023

Облачно со повремени врнежи од дожд, а на планинитe од снег, особено претпладне. Во текот на денот врнежите ќе престаната, а нови врнежи ќе има во текот на ноќта кон четврток.

Температурите во Струмица ќе се движат од 3 до 7 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: