Во возило во Струмица пронајдени 19 штеки цигари без бандероли!

април 9, 2022

Денеска(09.04.2022) во 03.00 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Н.М.(35) од Стар Дојран. При претрес во возило „форд фиеста“ со гевгелиски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одземени 19 штеки цигари без бандероли. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 278 од Кривичниот законик и член 77 од Законот за акцизи.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ