ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: ПРИРОДЕН ВУЛКАНСКИ КРИСТАЛ АЛУНИТ – СТОП ЗА ХЕЛИКОБАКТЕРИ, БАКТЕРИИ И ГАБИ, ЛОШ МИРИС НА ПОТ, УБОД ОД ИНСЕКТИ, ЛОШ ЗДИВ!

јануари 11, 2022

Природен вулкански кристал Алунит

https://kosta.tiandeprodukti.com/product/алунит/

СТОП за :
– бактерии и габи,
– лош мирис на пот,
– убоди од инсекти,
– лош здив,
– хелиобактери,
– чир на желудник,
– стомачен вирус,
– херпеси,
– гнојна ангина,
– алергии, црвенила и отоци,
– синуси
Тој е минерал од вулканско потекло со докажани антибактериски и антисептички својства ( неколку десетици пати помоќен од алхохолот).
Алунитот е хипоалерген, може да го користат трудници, асматичари и луѓе кој имаат алергија на класичните дезодоранси кој имаат лош состав.
Делува на површината на кожата и НЕ содржи честици кој ги затвараат потните жлезди а со тоа не ја нарушува природната фукција на кожата.
Не остава траги на облеката
Дејството на кристалниотот дезодоранс има и поширока примена.
Тој е ефикасен против каснувања од комарци и муви мали исекотини и гребнатини. Се користи и против инфекции во усната шуплина

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: