strumica denes logo

ВО ПОЛИЦИЈАТА ПРИЈАВЕНА ТЕПАЧКА НА „БЕТОВЕНОВА“ ВО СТРУМИЦА ПОМЕЃУ ЧЕТИРИ ЛИЦА!

Автор:

Датум:

ноември 11, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

ноември 11, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 10.11.2022 година во 13.00 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека околу 12.00 часот на улица „Бетовенова“ во Струмица бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу О.Д.(51) и Ќ.Д., од една страна и М.”Н”. и А.А., од друга страна. По целосно расчистување на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.