strumica denes logo

Во фирма во Струмица пронајдени 330 килограми режан тутун без бандерола!

Автор:

Датум:

септември 10, 2021

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

септември 10, 2021

Категории:

Хроника, Струмица

По добиени оперативни сознанија од Регионалниот центар за гранични работи Исток, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР и СВР Струмица во координација со пазарен инспекторат од Струмица извршија контрола во фирма во Струмица, при што пронајдоа 330 килограми режан тутун без бандерола. По целосно документирање и расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.