strumica denes logo

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНИ ВООДУШЕВЕНИ ОД КРАТКОМЕТРАЖНИОТ ФИЛМ НА СРЕДНОШКОЛЕЦОТ КОКИ ЌОСЕВ!

Автор:

Датум:

април 15, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

април 15, 2019

Категории:

Струмица

„Вистински вредности“ е краткометражниот филм на ученикот во СОУ „јане Сандански“ Коки Ќосев со кој се претставуваше самото училиште на овогодинашната средношколска манифестација МАССУМ во Кичево.

„Вистински вредности“ освои награда во категоријата за најдобар филм, испраќајќи ја пораката: „Не е важно дали ќе станеш успешен човек, важно е да станеш човек со вистински вредности“.